موضوع کتاب شبکه های عصبی
نام نویسنده مصطفی کیا


شابک: 978-600-5237-00-9

ناشر: كيان رايانه سبز

تعداد صفحات: 229

توضيحات: شامل : آشنايي مقدماتي با MATLAB، مفهوم شبكه هاي عصبي، شبكه هاي پرسپترون، فيلترهاي خطي، شبكه هاي پس انتشار، سيستمهاي كنترلي و شبكه هاي عصبي،‌شبكه هاي Radial Basis، Self-Organizing، شبكه هاي عصبي Recurrent، شبكه هاي المان، فيلترهاي انطباقي و يادگيري انطباقي، مثال هاي كاربردي از شبكه هاي عصبي، مباحث پيشرفته

لینک خرید:

http://moj-sevom.com/index.php?route=product/product&path=8&product_id=1746

http://www.adinebook.com/gp/product/6005237009/420-3374476-7536685

+ نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 2:12 |
موضوع کتاب : Matlab مقدمه اي بر

نام نویسنده : آموس گيلات

نام مترجم : سيد رضا موسوي فيرده ـ علي جعفر قلي

شابک : 978-964-377-383-0
تعداد صفحات : 302

اگر مايليد مطلب (matlab) را بدون سردرگمي و به آساني فراگيريد، اين كتاب براي شما نوشته شده است! براي فهميدن مطالب اين كتاب، ‌نيازي به آشنايي قبلي با نرم افزالر مطلب و برنامه نويسي رايانه اي نيست. با خواندن اين كتاب، شما به راحتي قادر خواهيد بود اين ابزار محاسباتي قدرتمند و بسيار مفيد را فراگرفته و اجرا نماييد.
اين كتاب برمبناي نسخه ي MATLAB 7.5(R2007b) نوشته شده است. با اين وجود بايد تاكيد نمود مسائل پايه اي مطلب كه در اين كتاب ارائه مي شود، تفاوت چنداني در نسخه هاي گوناگون اين نرم افزار ندارد. مطالب اين كتاب، به صورت گام به گام از موضوعات مبنايي مانند عمليات رياضي ساده بر روي اسكالر ها و روش ايجاد و استفاده از آرايه ها، تا موضوعات پيچيده تري مانند رسم منحني هاي سه بعدي و حل معادلات ديفرانسيل را در بر مي گيرد. موارد مختلفي در نظر گرفته شده است تا درك مطالب را آسان نموده و شما را در استفاده ي از مطلب توانمند سازد. اين موارد عبارتند از :
• مثال ها ومسايلي كه به شما كمك مي كند تا با حل مسائلي كه در آينده با آن مواجه خواهيد شد،‌آشنا گرديد.
• پوشش موضوعاتي مانند پنجره ي فضاي كاري (Workspace window) و دستورات ذخيره سازي و فراخواني ، تابع بي مشخصه، تابع تابع ، زير تابع و تابع هاي زنجيري با نگرشي جديد.
• بحث هاي فراگير در زمينه ي فايل هاي متني، منحني هاي دو بعدي و سه بعدي،‌فايل هاي تابع، برنامه نويسي (كنترل جريان برنامه)،چند جمله اي ها، تطبيق منحني، درون يابي و كاربردهاي مطلب در تحليل عددي.
كتاب "مقدمه اي بر مطلب و كاربردهاي آن " افزودن بر آموزش چگونگي كار مطلب، به شما مي آموزد كه چگونه از مطلب در كاربردهاي واقعي در زمينه ي رياضيات، علوم و مهندسي استفاده نماييد.اين كتاب، شما را زودتر از آن چه كه فكرش را بكنيد به "استاد مطلب"مبدل خواهد ساخت.

+ نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 2:11 |
الگوریتم های ژنتیک در Matlab - - - - - - - - - - - - - - - - سید مصطفی کیا


قیمت پشت جلد: 45000 ریال

مشخصات کتاب
تعداد صفحه: 192
نشر: شرکت تعاونی خدمات نشر کیان رایانه سبز (1388)
شابک: 978-600-5237-35-1
قطع کتاب: وزیری
وزن: 550 گرم
+ نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 2:9 |

کتابی که مشاهده می کنید، شامل 12 فصل زیر است:

 • مبانی MATLAB
 • دستورات ترسیم
 • دستورات کنترلی
 • تحلیل DC
 • تحلیل حالت گذرا
 • تحلیل AC و توابع شبکه
 • شبکه های دودهانه
 • تحلیل فوریه
 • دیودها
 • فیزیک نیمه هادیها
 • تقویت کننده های عملیاتی
 • مدارهای ترانزیستوری

این کتاب توسط انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران به چاپ رسیده است

+ نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:59 |

کتاب زیر یکی از بهترین کتابها در حوزه برنامه نویسی متلب است که دکتر زکایی آن را به زبان فارسی ترجمه کرده و توسط دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به چاپ رسیده است. نام این کتاب برنامه نویسی MATLAB برای مهندسین می باشد که توسط آقای چاپمن تالیف شده است.

+ نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:58 |
این اثر با بهره گیری از بهترین منابع موجود در زمینۀ منطق فازی، مرجعی مناسب برای یادگیری اصول و مبانی منطق فازی و آشنایی با روش های استدلال فازی در نرم افزار MATLAB می باشد. در این راستا مباحث مطروحه در این کتاب به نرمی از مرز بین تئوری و عمل عبور کرده و دانش پژوهان را ضمن آشنایی با مفاهیم اولیه، در مسیر عملیاتی نمودن ایده ها و آموزه ها هدایت می کند. برای نیل به این هدف این کتاب در دو بخش کاملاً مستقل از هم سازماندهی شده است. بخش اول با عنوان مبانی پایه منطق فازی، ترجمۀ دقیقی از 4 فصل اوّل کتاب «عصبی-فازی و محاسبات نرم،رهیافتی محاسباتی برای یادگیری و هوش ماشین » نوشتۀ راجر ژانگ،تیسای سان و اِیجی میزوتانی می باشد. در این بخش سعی شده تا خواننده با تاریخچه و مفاهیم پایۀ مجموعه ها و منطق فازی و روش های استنتاج فازی از دیدگاه ریاضیاتی و تئوریک آشنا شود. در بخش دوم با عنوان آشنایی با جعبۀ ابزار منطق فازی در MATLAB ، خواننده پس از آشنایی مختصر با MATLAB و ابزار های آن، با جعبۀ ابزار منطق فازی در MATLAB آشنا شده و نحوۀ ایجاد انواع سیستم های استنتاج فازی را روی خط فرمان و در محیط Simulink فرا می گیرد. در نهایت و در فصول پایانی، خواننده با روش مدلسازی ANFIS و کلاسترینگ فازی آشناخواهد شد. در این بین نکتۀ حائز اهمیت در استقلال کامل دو بخش این کتاب است. این استقلال به گونه ای است که خواننده قادر است بی آنکه خللی در فهم مطالب ایجاد شود،با صرفنظر از بخش اول مستقیماً به مطالعۀ بخش دوم اهتمام ورزد.

نهایت اهتمام و توجه گردآورنده این اثر در فرآهم آوردن یک مرجع مناسب منطق فازی در محیط های آکادمیک، فصل بندی مناسب و حرکت از اصول پایه به سمت محیط عملیاتی، تمرین های متنوع و مثال های روان و کاربردی، استفاده از منابع معتبر دانشگاهی و سادگی نثر کتاب، ویژگی هایی هستند که این کتاب را از سایر منابع موجود متمایز می سازند. امید است این اثر در ارتقای هر چه بیشتر سطح علمی دانش پژوهان موثر باشد.

منطق فازي در MATLAB
گردآوري و تدوين: مصطفي كيا
ويراستار: پيمان عمراني
شابك: 0-90-5237-600-978
تعداد صفحات: 304

آنچه در اين كتاب مي خوانيد:


فصل اول:مقدمه اي بر منطق فازي و محاسبات نرم
فصل دوم: نظريه مجموعه هاي فازي
فصل سوم: قواعد و استدلال فازي
فصل چهارم:سيستم هاي استنتاج فازي
فصل پنجم:اشنايي مقدماتي با MATLAB
فصل ششم:منطق فازي
فصل هفتم: جعبه ابزار منطق فازي در MATLAB
فصل هشتم:ايجاد سيستم هاي استنتاج فازي با استفاده از جعبه ابزار منطق فازي
فصل نهم:ايجاد سيستم هاي استنتاج فازي با استفاده از توابع سفارشي
فصل دهم:منطق فازي روي خط فرمان MATLAB
فصل يازدهم:منطق فازي در محيط SIMULINK
فصل دوازدهم:استنتاج فازي به روش سوگنو
فصل سيزدهم:ANFIS
فصل چهاردهم: كلاسترينگ فازي
فصل پانزدهم: شبيه سازي سيستم هاي استنتاج فازي با استفاده از ماشين استنتاج فازي


+ نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:57 |
کتابی که مشاهده می کنید، به مبحث منطق فازی در متلب پرداخته است. این کتاب توسط دکتر فریدون شعبانی نیا ترجمه شده و انتشارات خانیران آن را به چاپ رسانده است. این کتاب در سه فصل تهیه شده که رئوس مطالب آن به شرح زیر می باشد:
 1. مقدمه ای بر منطق فازی
 2. آموزش جعبه ابزار منطق فازی
 3. توابع موجود در جعبه ابزار فازی
+ نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:55 |
کتاب محاسبات نرم در MATLAB در برگیرندۀ کلیه مفاهیم مربوط به محاسبات نرم در قالب جدیدترین نسخۀ نرم افزار MATLAB می باشد. این کتاب در 4 بخش کلی سازماندهی شده است.در بخش اول خواننده با کلیه اصول پایۀ کار با نرم افزار MATLAB آشنا می شود. در واقع بخش اول این کتاب مقدمه ای بر سه بخش بعدی بوده و مطالعۀ آن خوانندگان را با هر آنچه از این نرم افزار که در فصول آتی مورد استفاده می باشد، آشنا می نماید. در ادامه و در سه بخش دیگر این کتاب خوانندگان با سه ضلع اصلی و پرکاربرد از محاسبات نرم یعنی شبکه های عصبی،منطق فازی و الگوریتم های ژنتیک در قالب MATLAB آشنا می شود.

[چاپ اول 1389]

گرد آوری و تدوین: مصطفی کیا

در بخش دوم...

در بخش دوم این کتاب به مبحث جعبۀ ابزار شبکه های عصبی در MATLAB پرداخته می شود.در این بخش خواننده ضمن آشنایی مختصر با مفاهیم پایۀ شبکه های عصبی، به تفصیل چگونگی استفاده از ابزار های موجود در MATLAB برای پیاده سازی این ساختار و نحوۀ حل مسائل گوناگون دنیای واقعی را فرا می گیرد.در این بخش انواع شبکه های عصبی مثل پرسپترون، فیلتر های خطی،پس انتشار،پویا، شعاع مبنا،خود سازمان و هاپفیلد مورد بحث قرار می گیرند.

بخش سوم این کتاب در بر گیرندۀ نحوۀ استفاده از ابزارهای موجود در جعبۀ ابزار منطق فازی MATLAB است.در این بخش خواننده طی 10 فصل با مبانی منطق فازی و نحوۀ پیاده سازی انواع سیستم های استنتاج فازی در MATLAB آشنا می شود.بحث در مورد پیاده سازی سیستم های فازی در Simulink وANFIS از ویژگی های برجستۀ این بخش می باشد.

در نهایت، در بخش آخر این کتاب خواننده با نحوۀ حل مسائل بهینه سازی به کمک ابزارهای موجود در جعبۀ ابزار الگوریتم ژنتیک MATLAB آشنا می شود. در این بخش کاربر کلیه تنظیمات الگوریتم های ژنتیک را برای پیکربندی یک مسئلۀ خاص فرا می گیرد و با رابط گرافیکی الگوریتم های ژنتیک و نحوۀ فراخوانی توابع الگوریتم های ژنتیک روی خط فرمان MATLAB آشنا می شود.

امید است تلاش گردآورنده در فراهم آوردن راهنمایی مناسب برای فراگیری شاخه های اصلی محاسبات نرم در محیط کاربردی MATLAB مورد توجه و استفادۀ عالی دانش پژوهان این شاخۀ علمی قرار گیرد.

+ نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:53 |

نویسندگان: رافائل سی.گنزالس - ریچارد ای. وودر _استیون ال. ادینز

مترجم: سید مصطفی کیا
شابک:3-44-5237-600-978
تعداد صفحات:648

کتاب پردازش تصاویر دیجیتال در MATLAB نوشته رافائل گنزالس،ریچارد وودز و استیون ادینز در حال حاضر یکی از ناب ترین و معتبرترین منابع و مراجع پردازش تصویر و بینایی ماشین است که در محافل علمی و دانشگاهی طرفداران زیادی دارد. این اثر در برگیرندۀ ترجمۀ روان و دقیقی از کتاب یاد شده می باشد.امید می رود مطالعۀ این اثر در ارتقای کیفی سطح علمی دانش پژوهان این زمینۀ علمی موثر باشد.

آنچه این کتاب را نسبت به منابع علمی مشابه برجسته می سازد را می توان در موارد زیر خلاصه نمود :

-فصل بندی مناسب : در این کتاب خواننده ابتدا با اصول و مبانی پایه و محیط کاربردی نرم افزار MATLAB آشنا شده و در ادامه مقدمات پردازش تصاویر دیجیتال را فرا می گیرد.در نهایت و در فصول پایانی خوانندگان با قواعد پیشرفته در بینایی و تفسیر تصاویر آشنا می شوند.حرکت تدریجی از اصول پایه به مفاهیم پیشرفته روند تبدیل یک دانشجوی علاقمند به کاربری حرفه ای را تسهیل می کند.

-ترکیب تئوری با عمل : همانطور که از نام این کتاب بر می آید، کلیه مطالب مطرح شده در این کتاب در قالب نرم افزار MATLAB تبیین و پیاده سازی می شوند.به این ترتیب می توان گفت در این کتاب مرزی بین تئوری و عمل وجود ندارد و خواننده از همان آغاز کلیه یافته های خود را در محیطی حرفه ای به محک می گذارد.مثال های کاربردی از دنیای واقعی و نمونه کدهای بهینه از دیگر ویژگی های برجستۀ این کتاب هستند که در درک کاربر از مفاهیم موثر می باشند.

-ترجمۀ روان : یکی دیگر از مزیت های این اثر در ترجمۀ روان و سادۀ آن می باشد.این مزیت تعامل کاربر با مفاهیم علمی مطرح شده را ارتقا داده و در نتیجه فرآیند یادگیری را بهبود می بخشد. در این راستا ضمن رعایت امانت و با استفاده از معادل های مناسب سعی شده تا با دوری از هر گونه تکلف مبانی دقیق علمی در نهایت سادگی بیان شوند.

آنچه در این کتاب خواهید آموخت:
فصل اول:مقدمه
فصل دوم: مبانی پایه
فصل سوم:تبدیلات Intensity و فیلترینگ فضایی
فصل چهارم: پردازش در حوزه فرکانس
فصل پنجم: ترمیم تصاویر
فصل ششم: پردازش تصاویر رنگی
فصل هفتم: ویولت
فصل هشتم: فشرده سازی تصاویر
فصل نهم: پردازش مورفولوژیکی تصاویر
فصل دهم: قطعه بندی تصویر
فصل یازدهم:نمایش و توصیف
فصل دوازدهم: تشخیص اشیا

+ نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:52 |

ویرایش دوم کتاب راهنمای کاربردی GUI و کدنویسی C/C++ در نرم افزار متلب

نوشته محمدفتحی و فرینا زمانی بزرودی به چاپ می رسد.

در این کتاب تکنیک های مربوط به GUI توسعه داده شده است و بحث کالبک ها و ساخت فایل اجرایی exe و dll به کتاب قبل افزوده گشته است. ارتباط با اکثر نرم افزارها بخصوص زبان C/C++ نیز با جزئیات زیاد تشریح شده است. چاپ این کتاب را از انتشارات سیمین دخت و کانون نشر علوم پیگیری کنید.

+ نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:51 |

کتاب جدید راهنمای کاربردی سیمولینک پیشرفته (بخش کنترل)،

نوشته ی محمد فتحی و فرینا زمانی اسگویی توسط انتشارات کانون نشر علوم به چاپ رسیده است.

کتابخانه های زیر در بخش سیمولینک این کتاب توضیح داده شده است:

 • Simulink Control Design
 • Control System Toolbox
 • Simulink Design Optimization
 • Curve Fitting Toolbox
 • Nural Network Toolbox
 • StateFlow Toolbox
 • Statictics Toolbox

در این کتاب با مباحث زیر آشنا می شوید:

o خطی‌سازی سیستم‌های دینامیکی

o کنترل سنتی به روش مکان هندسی ریشه‌ها، بود و PID

o کنترل مدرن به روش جای‌دهی قطب‌های سیستم‌های SISO و MIMO

o بهینه‌سازی دینامیکی پارامترهای کنترلی

o برازش سنتی

o برازش و کنترل به روش شبکه عصبی

o کنترل به روش جریان حالت (فازی)

o آمار و احتمال و مروری بر فیلتر کالمن

o و صدها نکته‌ی ويژه

+ نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:51 |
مشخصات کتاب:

عنوان: شبیه سازی سیستم های قدرت با استفاده از نرم افزار MATLAB

نویسندگان: دکتر عباس کتابی - مهندس ایمان صادق خانی

ناشر: انتشارات مؤسسه آموزش عالی علامه فیض کاشانی با همکاری انتشارات مرسل

چاپ اول / ۱۳۹۰ / ۱۰۰۰ نسخه

تعداد صفحات: ۷۸۰ صفحه

لیتوگرافی: مدین

چاپخانه: نهضت

شابک: 0-216-972-964-978

جلد: گالینگور

قیمت: ۱۵۰۰۰ تومان

صفحه اینترنتی کتاب: http://sadeghkhani.ir/post-110.aspx

در ادامه مروری بر فهرست و پیشگفتار کتاب خواهیم داشت.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:46 |
 • شبیه سازی ورقه کردن فلز
 • شبیه سازی بازوی ربات
 • حل سودوکو با متلب
 • بازی دوز به زبان متلب
 • بازی ماز maze
 • حل مساله کوله پشتی knapsack Problem
 • مربع جادویی magic square
 • خواندن، نوشتن و ویرایش فایل های ورد،اکسل و پاورپوینت در متلب
 • ارزيابي عملكرد مشتري بر اساس دريافت اطلاعات پرسشنامه اي مبتني بر شبكه هاي عصبي چندلايه
 • شبیه سازی شبکه های وایرلس wireless sensor Networks
 • شبیه سازی شبکه های کامپیوتری
 • شبیه سازی حرکت استوانه روی سطح شیبدار در میدان مغناطیسی
 • پروژه یادگیری ماشین یا machine learning
 • رسم توابع فراکتال fractal
 • شبیه سازی نوار قلب یا الکتروکاردیوگرام ECG
 • شبکه‌های بی‌سیم ادهاک
 • پروژه درس آیرودینامیک
 • شبیه سازی مدار زمین خورشید و ماهواره
 • شبیه سازی کدک G.729 و G.723
 • شبیه سازی عملکرد ترافیکی چراغ راهنما
 • شبیه سازی پدیده داپلر
 • تبدیل سیگنال صدا به گسسته و اعمال up sampling و down sampling
 • مربعات ارشميدس
 • شبیه سازی حرکت باکتری ها با توجه به وجود یا عدم وجود غذا
 • تبدیل تاریخ شمسی به میلادی و تاریخ میلادی به شمسی
 • تصحیح خطای رید-سالامون (Reed-Solomon Errors)
 • رسم تابع fermat spiral
 • محاسبه ارلانگ (erlang) با استفاده از رابطه (تعداد و زمان مکالمات) و جدول (درجه سرویس دهی و تعداد کانال)
 • + نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:43 |
 • پروژه مباحث ویژه (تکنیک های بهینه سازی)
 • بهینه سازی به روش های Nelder، bfgs، quasi newton، DFP، Steepest Descent، Levenberg-Marquardt،
 • محاسبه feasible region به صورت گرافیکی
 • حل مساله کوله پشتی با الگوریتم ژنتیک (knapsack Problem)
 • یافتم ماکزیمم و مینیمم تابع با الگوریتم ژنتیک
 • بهینه سازی مساله با قید با الگوریتم ژنتیک
 • روش نیوتن برای بهینه سازی با تابع هسین
 • حل PDE به همراه مقاله (درس ریاضیات پیشرفته) برای رشته مهندسی شیمی و مهندسی مکانیک
 • بهینه سازی به روش PSO (به همراه پاورپوینت)
 • بهینه سازی به کمک الگوریتم خزش جمعی ذرات (PSO) یا دسته پرندگان
 • روش سیمپلکس simplex method
 • حل معمای هشت وزیر (قابل اجرا برای n وزیر)
 • حل معمای هشت وزیر به روش شبیه سازی تبرید تدریجی Simulated Annealing
 • حل مساله QAP با الگوریتم مورچگان
 • حل مساله فروشنده دوره گرد با الگوریتم کلونی مورچه ها، tsp with ACO به همراه پاورپوینت
 • حل مساله فروشنده دوره گرد به روش شبیه سازی تبرید تدریجی Simulated Annealing
 • حل مساله فروشنده دوره گرد به روش الگوریتم ژنتیک
 • بهینه یابی بروش golden section
 • محاسبه MAX و MIN توابع n متغييره با كمك الگوريتم ژنتيك
 • تولید اعداد فیبوناچی به صورت بازگشتی
 • حل مساله برج های هانوی
 • پیاده سازی الگویتم های تحقیق در عملیات (حداقل ستون، حداقل ردیف، روش های سیمپلکس و ...)
 • بررسی کلیه توابع توزیع در متلبDistributions functions
 • پیاده سازی روش گوشه شمال غربی North-West Corner Method
 • بهینه سازی به روش M بزرگ big M method
 • بیهنه سازی با الگوریتم PSO برای محسابه می نیمم تابع
 • جستجوی فیبوناچی
 • یافتن ماکزیمم تابع با استفاده از الگوریتم کلونی کورچه ها ACO
 • یافتن معادله خط و نقطه اپتیم معادلات
 • یافتن مینمم تابع به کمک جستجوی الگو Pattern search
 • یافتن مساحت دایره، مثلث و عدد پی به روش مونت-کارلو Monte Carlo method
 • یافتن مینمم تابع به الگوریتم ژنتیک
 • رسم منحنی زمان اجرایی الگوریتم مرتب سازیinsert را بر حسب n (درس طراحی الگوریتم ها)
 • الگوریتم کرم شبتاب یا firefly
 • حل مساله حداکثر جریان maximum flow problem
 • + نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:42 |
 • بهینه سازی تنش در تراس Truss Optimization
 • محاسبه تنش، کرنش، تنش برشی اجسام کروی و استوانه ای
 • شبیه سازی سه بعدی پل کابلی با استفاده از نیروی متحرک روی پل
 • حل نمونه مسائل استاتیک و مقاومت مصالح بیر جانسون
 • محاسبه حداکثر تنش خمشی، گشتاور خمشی، خیز ماکزیمم و رسم نمودارها برای یک تیر بارگذاری شده
 • مساله مربوط مودهای ارتعاشی و ارتعاش طولی و عرضی تیر یک سر گیردار و ...
 • حل خرپاي 2 و 3 بعدي (پروژه المان محدود)
 • محل نصب کابل با محاسبه ضریب اطمینان و تنش بحرانی
 • + نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:40 |
 • پروژه فازی کنترل موتور DC (پیاده سازی مقاله)
 • پروژه فازی بهینه سازی توربین بادی
 • پروژه کنترل فازی گوی و میله ball & beam
 • پروژه کنترل فازی پاندول معکوس Inverted Pendulum
 • پروژه کنترل ارتفاع تانک به روش فازی
 • پروژه کنترل چراغ راهنمایی به روش فازی
 • پروژه تشخیص خودکار مراحل خواب با استفاده ازجدول جستجوی فازی (همراه با مقاله)
 • شناسایی متن و تشخیص کاراکترها در تصاویر رنگی
 • طراحی کنترلر فازی پاندول معکوس با مدل TS
 • طراحی و پیاده سازی کنترل فازی بر روی پاندول معکوس با دو چرخ (پیاده سازی مقاله)
 • + نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:39 |
 • حل معادلات گرما به روش کرانک نیکلسون، FTCS،پیشرو، پسرو، اویلر، صریح و ضمنی و ...
 • حل معادلات دیفرانسیل غیر خطی به روش اختلاف محدود (Finite Difference)
 • حل عددی معادله گرما دو بعدی در یک صفحه نا متفارن
 • حل مسائل انتقال حرارت به روش تفاضل محدود (Finite Difference)
 • حل مسائل انتقال حرارت مانند یافتن نقاط درونی صفحه و انتقال حرارت در اثر عبور هوا از روی استوانه
 • محاسبه ضریب اصطحکاک با معادله کلبروک
 • جریان در لوله های ساده
 • تعیین ثابت تعادل برای محلول های حقیقی
 • محاسبات تعادل گاز-مایع، نقطه حباب ، نقطه شبنم
 • بدست آوردن ضرایب معادله آنتوان برای آب با استفاده از رگرسیون
 • حل مسائل CFD با فولئنت و گمبیت
 • محاسبه و شبیه سازی ضریب درگ کره و نیم کره و رسم خطوط جریان و کانتور فشار
 • محاسبه حجم ویژه با استفاده از معادلات حالت SRK،vdw، PR، Schmidt and wenzelو Patel and Teja
 • حل معادله لاپلاس بر روی صفحه به روش ژاکوبی
 • حل معادله لاپلاس بر روی صفحه به روش گاوس سایدل
 • محاسبه توزیع دما در یک دیواره به روش FTCS ،روش DuFort-Frankel ،روش Laasonen ،روش Crank-Nicolson ،روش Laasonen
 • حل معادله بلازیوس blasiusبه روش رانگ کوتا و shooting method
 • محاسبه و رسم نقشه های منحنی باقی مانده برای مخلوط ها (Residue curve maps)
 • شبیه سازی جذب سطحی ( Adsorption isotherm ) با سه مدل لانگمیر، فرندلیش، تمکین Freundlich، langmir، Temkin به همراه مقاله.
 • رسم نمودار فشار بر حسب دما به کمک معادله آنتوان
 • رسم نمودار فشار بر حسب حجم مولی در مدل RedlichKwong
 • محاسبه جریان درون لوله و عدد رینولدز به کمک روابط سوامی و جین و دارسی-ویسباخ
 • حل مساله انتقال حرارت هدایتی
 • توزیع دمایی در یک صفحه در حالت ناپایا را با استفاده از روش خط یا اختلاف محدود finite difference
 • بررسی نحوه انتقال حرارت در یک دیوار ساختمانی
 • برقراری تعادل دینامیکی و استاتیکی در آزمایش بالانس با متلب
 • بدست آوردن کانتورهای دما در یک کانال جریان و حل معادله لاپلاس با روش تفاضلات محدود
 • انجام محاسبات فلش به همراه رابط گرافیکی کاربر GUI
 • محاسبه نقطه حباب و نقطه شبنم در فشار یا دمای ثابت با معادله PR
 • شبیه سازی استخراج مایع مایع به همراه برگشتی
 • شبیه سازی کنترل فشار و دبی خروجی
 • بدست آوردن پروفایل دما در سطح مقطع steak در زمان های مختلف بعد از قرار گرفتن در ظرف روغن
 • محاسبات خواص مخلوط mix)) برای ترکیب آدیاباتیک چند جریان
 • شبیه سازی راکتور batch (ناپیوسته) و رسم نمودار غلظت ها
 • ریشه معادله درجه سه با استفاده از روابط کلی (Perry's Chemical Engineers' Handbook)
 • تعیین ضرایب مدل UNIQUAC برای مخلوط آب-متانول
 • مقدار ضریب فوگاسیته را برای فشار های مختلف با معادلات حالت VdW وPR
 • بررسی ارتعاشات مدل ساده شده یک هواپیما دارای چهار موتور
 • محاسبه ماتریس سختی المان های مختلف با مختصات گره دلخواه
 • محاسبات shortcut برج نقطیر از جمله معادلات فنسک، آندروود، گیلیند
 • + نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:39 |
 • پروژه های درسی رشته مهندسی برق شامل مدارهای الکتریکی، کنترل خطی، سیگنال و سیستم، الکترونیک
 • شبیه سازی مدولاسيون پالسهای كدشده PCM
 • شبیه سازی و بررسی انواع اتصال کوتاه در ژنراتور
 • شبیه سازی و مقایسه مدولاسون های AM و FM
 • محاسبه و شبیه سازی مدولاسیون AM به وسیله نرم افزار متلب در حوزه زمان و فرکانس و نمایش طیف سیگنال
 • نمودار نایکوئیست، نمودار زیگلر نیکولز، مکان هندسی ‫ریشه‌ها، نمودار بد bode
 • سیستم‌های کنترل پیش فاز ، پس فاز و پیش پس فاز
 • يكسوساز سه فاز تريستوري با AVR
 • طراحی یکسوساز ستاره ای سه فاز
 • طراحی یکسوساز تمام فاز با استفاده از ترانسفورماتور
 • یکسوساز تمام موج نیم پل
 • يكسوكننده‌ي تك‌فاز تمام موج
 • يكسوكننده‌ي سه‌فاز تمام موج
 • یکسوساز سه فاز تریستوری
 • شبیه سازی سیستم تعلیق فعال اتومبیل
 • حل تمرین های متلب کنترل مدرن
 • شبیه سازی مدولاتورDSB همدوس
 • تست روث routh stability test
 • طراحی lead lag controller
 • شبیه سازی پاندول معکوس
 • شبیه سازی مدولاسیون سینوسی عرض پالس SPWM
 • یافتن پاسخ زمانی یک سیستم با داشتن معادله دیفرانسیل مربوطه با روش شبکه عصبی مانند سیستم پاندول معکوس
 • شبیه سازی مکان هد دیسک خوان
 • شبیه سازی طراحی تدریجی مدار باز و مدار بسته سیستم خواندن دیسک درایو
 • ظرفیت در سیستم های چند هادی
 • محاسبه load flow به سه روش نيوتون رافسون و گوس سايدل و ديكاپلد لود فلو
 • حل انواع تمرین های کنترل
 • پیاده سازی شماتیک مدارات الکترونیک
 • شبیه سازی مدولاسیون های ASK, OOK, FSK, BPSK, QPSK, 8PSK و ...
 • سیستم کنترل دستگاه تزریق پلاستیک (پلیمر)
 • اینورتر 3 فاز به روش SVM(به همراه مقاله IEEE )
 • شبیه سازی کنترل مقاوم عصبیNNARC
 • شبیه سازی دو مبدل تمام تريستوريسري
 • شبیه سازی دو مبدل تک فاز تمام تريستوري با دیود هرزگرد
 • شناسایی دو سیگنال صوتی متفاوت به روش پردازش سیگنال از طریق ویژگی های زمانی و فرکانسی
 • شبيه سازي اينورتر inverter چند سطحي با متلب
 • پردازش سیگنال گسسته ، پردازش در حوزه زمان و فرکانس
 • طراحی کنترلر PID
 • پروژه کنترل مقاوم (به همراه مقاله)
 • شبیه سازی کارایی دینامیکی طی یک اتصال کوتاه سه فاز در پایانه های ماشین القایی (پروژه درس ماشین الکتریکی)
 • شبیه سازی روش DTC برای کنترل موتور Direct Torque Control
 • پروژه‌ی ‌درس پردازش سیگنال تبدیل فوریه‌ی چند جمله‌ای محدود (LPFT)
 • پخش بار به روش تنگ teng
 • جایابی بهینه تولیدات پراکنده با استفاده از روش تحلیلی و پخش بار مکرر
 • طراحی و برنامه­ریزی یک خط انتقال برای بهینه­سازی با در نظرگرفتن قابلیت اطمینان (پیاده سازی مقاله)
 • تعیین حاشیه انتقال قابلیت اطمینان با استفاده از روش خود راه انداز پارا (پیاده سازی مقاله)
 • پخش بار بهینه و اقتصادی چند ناحیه ای (OPF ) با الگوریتم PSO
 • مبدل بوست (پیاده سازی مقاله)
 • کنترل مبدل dc-dc رزونانسی سری- موازی با شبکه عصبی(پیاده سازی مقاله)
 • طراحي كنترلر ديجيتالي براي سيستم تعليق خودرو
 • پروژه کنترل دیجیتال
 • پروژه کنترل مدرن
 • پروژه کنترل غیر خطی
 • پروژه کنترل چند متغیره
 • ماشین حساب چهار عمله با میکروکنترولر mega8 ، پیاده سازی با پروتئوس
 • حذف نویز مزاحم در سیستم های صوتی با فیلتر IIR
 • پروژه قابلیت اطمینان ( پیاده سازی مقاله)
 • پخش بار پیش رو و پسرو
 • پیاده سازی پخش بار IEEE 34 bus با سیمولینک
 • پیاده سازی مقاله reactive power
 • شبیه سازی توربین های بادی القایی از دو سو تغذیه (پیاده سازی مقاله)
 • + نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:37 |
  پروژه های انجام شده در موضوع پردازش صوت و تصویر :

   

 • تشخیص چهرهFace Recognition and Detection
 • تشخیص جنسیت از روی چهره
 • تشخیص چهره به روش PCA با استفاده از دیتابیس
 • تشخیص چهره با استفاده از هیستوگرام تصاویر (به همراه مقاله)
 • تشخيص چهره انسان با استفاده طبقه بندي كننده چندخطي
 • تشخيص چهره انسان به روش تحلیل تفکیکی خطی دو بعدی 2D-LDA (به همراه مقاله)
 • تشخیص چهره از روی چشم به روش شبکه عصبی
 • تشخیص چهره با استفاده از روش ویولا جونز(viola and jonz )
 • تشخیص جنسیت از روی چهره افراد
 • تشخیص جنسیت از روی صدای افراد
 • تشخیص پوست افراد مشخص کردن آن در تصویر
 • تشخیص اثر انگشت به روش دیتابیس (به همراه مقاله)
 • تشخیص حرکت از طریق ورودی دوربین یا وبکم
 • تشخیص کارکتر و عدد در تصویر OCR
 • تشخیص و شمارش یک حرف خاص در تصویر
 • تشخیص عدد فارسی در تصویر (به همراه آموزش فارسی)
 • تشخیص حروف فارسی در تصویر به روش تطبیق الگو
 • تشخیص حروف فارسی در تصویر به روش شبکه عصبی
 • تشخیص سایه و متمایز ساختن آن در تصویر
 • برنامه تشخیص اثر انگشت با استفاده از دیتابیس (همراه با مقاله)
 • برنامه تشخیص بارکد barcode
 • برنامه تشخیص بارکد شامل تشخیص محل بارکد از روی تصویر محصول، استخراج عدد و تشخیص کشور سازنده
 • ترمیم تصویر Image inpainting
 • ترمیم ویدئو Video inpainting
 • کاهش نویز در تصویرNoise Canceling
 • تشخیص لبه تصویر توسط الگوریتم کلونی مورچه ها ACO (به همراه مقاله)
 • تشخیص دایره در تصویر
 • پنهان‌نگاری تصاویر یا Steganography با متلب
 • پنهان نگاری تصویر به روش DCT و LSB
 • پنهان نگاری تصویر در فایل صوتی
 • تشخیص سرعت خودرو به کمک پردازش تصویر
 • تشخیص تعداد خودرو به کمک پردازش تصویر
 • جدا سازی دندان از تصاویر X-ray به کمک پردازش تصویر
 • فشرده سازی تصاویر به روش های DTC2 ، SVD و WAVELET
 • تعیین سلامت میوه مانند سیب به کمک پردازش تصویر (كيفيت سنجی)
 • برنامه شناسایی تومور مغزی در عکس گرفته شده از مغز MRI
 • تشخیص غدد سرطانی (سرطان سینه) به کمک پردازش تصویر
 • تشخیص و شمارش دانه های برنج در تصویر
 • هیستوگرام بدون استفاده از دستور (histeq) متلب
 • استخراج پلاک خودرو از کل تصویر
 • تشخیص پلاک خودرو (پلاک های ایران)
 • تبدیل تصاویر سیاه و سفید به تصاویر رنگی با MATLAB
 • شمارش افراد عبوری از مقابل دوربین
 • تبدیل نت موسیقی به صدا و بر عکس
 • متعادل سازی هیستوگرام بدون استفاده از دستور (histeq) متلب
 • حذف نویز از صوت به روش FIR-filter
 • جدا سازی دندان از تصاویر X-ray به کمک پردازش تصویر
 • تشخیص لبه به روش کلونی مورچه ها ACO
 • ویرایش تصاویر شامل تبدیل به سیاه و سفید، شطرنجی کردن یک قسمت، ترکیب دو عکس، دایره در تصویر و پخش چند تصویر به صورت فیلم
 • تشخیص و شمارش دانه های برنج در تصویر
 • حذف نویز از تصویر بدون توابع کتابخانه ای متلب
 • تشخیص بطری خالی و شناسایی آن از بطری های پر
 • شناسایی و تشخیص سایز میوه و طبقه بندی آن ها
 • تشخیص نوع گل از میان چند عکس ( بازیابی تصویر)
 • تشخیص اسکناس فارسی
 • تشخیص گل رز با شبکه عصبی به روش PNN و MLP ( همراه با مقاله)
 • تشخیص کیفیت دانه های برنج در تصویر
 • فشرده سازی با تبدیل کسینوسی گسسته یا DCT و تبدیل معکوس iDCT
 • به هم چسباندن تصویر چند تکه شده
 • + نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:36 |
  پروژه های زیر تاکنون با موضوع ریاضی انجام شده اند :

 • پروژه ریاضیات پیشرفته در مورد حل ODE ها (همراه با مقاله)
 • پروژه ریاضیات پیشرفته در مورد حل PDE ها (همراه با مقاله)
 • محاسبه تبدیل فوریه همراه با GUI
 • حل معادلات جزئی دو بعدی بیضوی
 • محاسبه ریشه دوم ماتریس (جذر ماتريس)
 • میانگین هندسی دو ماتریس
 • حل انواع معادلات دیفرانسل
 • حل انواع دستگاه معادلات
 • حل معادله دیفرانسل درجه 2 با سری تیلور
 • حل معادله دیفرانسل درجه 2 با روش رانگ کوتا
 • درونیابی بروش تفاضل پیشرو و پسرو
 • محاسبات آماری مانند برازش منحنی، محاسبه مد، میانه، میانگین هندسی، میانگین حسابی، میانگین هارمونیکی، توزیع فراوانی، هیستوگرام، چارک، دهک و انحراف استاندارد
 • محاسبه نرم و نرم 2 ماتریس 2-norm
 • بسط توابع با سری تیلور
 • ریشه معادله به روش نابجایی )همراه با GUI)
 • مقایسه و بررسی خطا در روش های درونیابی یک بعدی
 • مقایسه و بررسی خطا در روش های درونیابی دو بعدی
 • شبیه سازی انتقال حرارت و انتقال جرم در آب زدایی گیاه، حل معادلات PDE
 • پیاده سازی الگوریتم TDMA برای حل دستگاه مهادلات خطی
 • حل دستگاه خطی سه قطری tridiagonal
 • حل مسئله حداقل مربعات با استفاده از تجزيه QR، SVD و Ortho
 • حل دستگاه معادلات خطیبا استفاده از روش ژاکوبی (بدون پیش شرط، پیش شرط ILU(0) و پیش شرط D-ILU)
 • بررسی روش های انتگرال گیری عددی به کمک متلب
 • محاسبه ترانهاده ماتریس بدون استفاده از تابع پیش فرض
 • حل دستگاه به روش دولیتل doolittle، کروت crout و چولسکی cholsky
 • بدست آوردن دماس صفحه L شکل آلومینیومی در حالت پایا و ناپایا به روش forward
 • بدست آوردن مقادیر ویژه به روشjacobi
 • حل معادله واندر پل Van der Pol equation
 • حل معادلهٔ برگرز Burgers equation
 • حل معادله transport equation
 • حل معادله نفوذ Diffusion equation
 • حل معادله حرارت heat equation
 • حل معادله Mathieu
 • کوچک‌ترین مضرب مشترک(ک م م) و بزرگ‌ترین مقسوم‌علیه مشترک (ب م م)
 • درون یابی اسپیلان مرتبه دو و سه (cubic Spline)
 • حل معادلات دیفرانسل به روش رانگ – كوتا – نيشتروم (Runge-Kutta-Nystrom)
 • حل معادله لورنز-لورنتز به روش رانگ کوتا
 • حل معادله لوتکاولترا به روش رانگ کوتا
 • حل عددي معادله انتگرال ولترا Volterra (به همراه مقاله)
 • درون یابی هرمیت، درجه اول و دوم hermit interpolation
 • حل معادله معادله فرارفت advection equation به انواع روش ها
 • درونیابی Quadric spline در دو حالت 2 نقطه ای و 3 نقطه ای
 • مقادير ويژه و بردار ويژه ماتريس به روش چند جمله ای، Fadeev-Leverrier و ...
 • حل معادله پواسون به صورت یک بعدی، دو بعدی و سه بعدی
 • مقادیر ویژه ماتریس به روش ژاکوبی
 • حل معادله آونگ ساده با اویلر
 • حل معادله موج به روش لکس فردریک Lax-Friedrichs Method
 • + نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:35 |
  password : matlabsim.blogfa.com

  http://uplod.ir/xdfe2yp2lj95/AVR__matlabsim.blogfa.com_.rar.htm

  + نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:33 |
  جایابی بهینه خازن با استفاده از الگوریتم PSO در شبکه های توزیع نامتقارن و در نظر گرفتن هارمونیک

  password : matlabsim.blogfa.com

  http://uplod.ir/ncto7kojjars/Optimal_Capacitor_Placement_and_Sizing_matlabsim.blogfa.com_.rar.htm

  + نوشته شده توسط حسین کریمی در شنبه سی و یکم تیر 1391 و ساعت 1:23 |

  همانند فرمت نمایش داده شده در زیر، ایمیلی را به آدرس hoseinkarimi.iut@gmail.com ارسال کنید. در صورتی که قابل انجام باشد، حداکثر طی 24 ساعت با شما تماس می گیریم و پس حصول توافق در مورد هزینه کار، هزينه پروژه را به شماره حساب زير واريز کرده و زمان واریز وجه را به ایمیل hoseinkarimi.iut@gmail.com بفرستید یا به شماره زیر پیامک بفرستید تا سفارش شما انجام شود.

  شماره تماس

  ۰۹۳۵۷۶۴۴۵۹۶

  (در صورت در دسترس نبودن،لطفاً sms بزنید. با شما تماس می گیریم)

  همچنین مي توانيد مبلغ را از طريق كارت به کارت پرداخت نماييد.

  براي اين كار، به يك دستگاه خود پرداز مخصوص همان كارت مراجعه كرده و با ورود كارت خود و انتخاب گزينه انتقال وجه ->به كارت ديگر مبلغ را وارد نموده و سپس شماره 16 رقمي كارت كه در زیر درج شده است را از چپ به راست وارد كنيد و پس از تاييد نام حسین کریمی از اين طريق مبلغ برنامه را واريز نماييد .

   حسین کریمی : بانک ملی    ۶۴۶۸-۶۶۴۸-۹۹۱۱-۶۰۳۷

  پروژه های مهندسی برق،مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی،مهندسی کامپیوتر

  شبکه عصبی، پردازش سیگنال، منطق فازی و...

  تقسیم بندی زیر شامل

  • ریاضی شامل : محاسبات عددی و ریاضیات مهندسی آمار و معادلات دیفرانسیل
  • پردازش تصویر و پردازش صوت
  • مهندسی برق: قدرت، الکترونیک، کنترل
  • مهندسی شیمی و مکانیک
  • مهندسی عمران
  • منطق فازی
  • بهینه سازی، تحقیق در عملیات

  فرم سفارش پروژه

  کاربر محترم،

  لطفا تمامی شرایط و ویژگی های الزامی پروژه را ذکر کنید.
  مثلا اگر با الگوریتم خاصی باید انجام شود آن را ذکر کنید.

  فایل های ضروری مانند صورت سوال، مقاله یا هر فایل دیگری که به پروژه شما مربوط می شود را ضمیمه کنید.

  محدودیتی در تعداد فایل های ارسالی وجود ندارد.

  لطفا فایل های غیر از pdf و word مانند m-file ها را به صورت فایل zip ضمیمه کنید.

  چنانچه در خواست شما پیاده سازی یک مقاله است، با توجه به اینکه ممکن است مقالاتی مرتبط با موضوع در خواستی شما قبلا انجام شده باشد بنابراین این نکته را که مقاله ای مشابه با مقاله شما قابل قبول خواهد بود یا خیر، ذکر نمایید.


  نام:
  ایمیل:
  شماره همراه:
  حداکثر زمان انجام پروژه:
  مقطع و رشته و گرایش:
  نام دانشگاه:
  عنوان پروژه:
  توضیحات پروژه:
  + نوشته شده توسط حسین کریمی در چهارشنبه بیست و هشتم تیر 1391 و ساعت 4:8 |


  Powered By
  BLOGFA.COM